Obecnie coraz więcej osób korzysta z kuchni indukcyjnej, która jest niezwykle funkcjonalna i praktyczna. To doskonałe rozwiązanie do każdego domu, który nie jest podpięty do sieci gazowej, lecz nie tylko! Jeśli Ty również korzystasz z takiej płyty, to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie garnki. Niestety urządzenia tego typu obsługują jedynie konkretne modele, których dno pokryte jest metalem ferromagnetycznym. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz produkty od najlepszych marek, które przeznaczone są do kuchni indukcyjnej.

Jak działa kuchnia indukcyjna?

Każda kuchnia indukcyjna zrobiona jest ze szklano-ceramicznego materiału, który wyróżnia się niskim współczynnikiem przewodności cieplnej, dzięki czemu nie nagrzewa się nadmiernie. Pod tą powierzchnią umieszczone są spirale miedzianego drutu, przez które przepływa prąd zmienny, który w trakcie aktywacji zmienia się w pole magnetyczne o niskiej częstotliwości. To właśnie strumień tego pola odpowiedzialny jest za ogrzanie garnków. Aby jednak do tego doszło, ich dno musi być wykonane z metalu ferromagnetycznego, w przeciwnym wypadku sensor urządzenia ich nie wykryje.

Jakie garnki do kuchni indukcyjnej?

Ze względu na popularność urządzeń działających w oparciu o pole magnetyczne, obecnie większość produkowanych garnków spełnia wymagania takich kuchni. Jednak sam fakt, że Twoja patelnia działa na płycie indukcyjnej, nie oznacza, że nie warto jej wymienić. Wybierając zestawy najlepszej jakości, będziesz mógł zaoszczędzić sporo pieniędzy na opłatach za prąd. To, jak szybko będą nagrzewać się potrawy, uzależnione jest w dużej mierze od rodzaju zastosowanego materiału w Twoim naczyniu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie produktów wykonanych ze stali nierdzewnej. Tworzywo to szybko się nagrzewa, a także jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie wysokich temperatur.

Przy wyborze idealnego sprzętu nie bez znaczenia będzie także jakość dna. Warto też, aby było wielowarstwowe, wówczas przygotowanie potraw potrwa znacznie krócej, co przełoży się bezpośrednio na wysokość Twoich rachunków za prąd. Najlepiej zaopatrzyć się od razu w cały zestaw garnków. W trakcie gotowania należy dobrać średnicę rondla czy patelni do ilości przygotowywanego jedzenia. Zbyt duże naczynie będzie za długo się nagrzewać, co nie jest zbyt ekonomiczne.

Niezawodne garnki do kuchni indukcyjnej

W asortymencie naszego sklepu szczególnie polecamy garnki indukcyjne marki Edenberg, sprzedawane w zestawie składającym się z sześciu sztuk o różnej średnicy i zastosowaniu. Wszystkie elementy kompletu zostały wykonane z najlepszej jakości stali nierdzewnej, zalecanej do płyt indukcyjnych. Zastosowano w nich 9-warstwowe dno, które błyskawicznie się nagrzewa, dzięki czemu oszczędzisz na opłatach za prąd. Zaletą prezentowanego zestawu garnków są również nitowane uchwyty, które nawet po intensywnym użytkowaniu nie odpadną. Poza tym wolno się nagrzewają, dlatego nie musisz martwić się o ewentualne oparzenia.

 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl